Všechny články

Co čert nevymyslí, to vymyslí děti

Možná znáte starou větu našich babiček. Co vymyslí děti, to ani čert nevymyslí. Abychom přispěli k bezpečnosti Vašich dětí, upozorníme Vás na několik věcí, kterým se vyplatí věnovat pozornost.

pokračovat na článek

Díl 29. Vše nejlepší k prvním narozeninám

A je to tady! Miminko, které před dvanácti měsíci poprvé spatřilo světlo tohoto světa, slaví své první narozeniny!  

pokračovat na článek

Vyšetření prsu se vyplatí nepodceňovat

Maminky, jestlipak si pravidelně provádíte samovyšetření prsu? Pokud ne, je nejvyšší čas začít. 

pokračovat na článek

Vánoční dárky pro děti – tipy redakce

Milí rodiče, naše redakce ve spolupráci s oblíbeným internetovým hračkářstvím Dráček.cz pro Vás připravila tipy na vánoční dárky pro nejmenší děti. Pojďte se s námi inspirovat.  

pokračovat na článek

Díl 28. Do prvních narozenin zbývají dva týdny

Milé maminky a tatínkové, náš seriál První rok miminka se pomalu chýlí k závěru. V příštím díle, kdy miminko oslaví své první narozeniny, se s Vámi rozloučíme. Ale pozor! Dobrá zpráva je, že na seriál o miminku navazuje nový s názvem První rok batolete.     

pokračovat na článek

Pozor na chyby ve výživě dětí

Trpí Vaše dítě nadváhou, anebo vypadá podvyživeně? Možná to má na svědomí některá z chyb ve výživě dětí.  

pokračovat na článek

Program pro rodiny s dětmi v hotelu Pavlov!

Máte malé děti, a přesto byste s nimi rádi vyrazili někam na víkend? Vypravte se do jednoho z nejkrásnějších koutů naší země. Objevte překrásnou scenérii Pálavy plné historických památek a vinných sklípků. Máme pro Vás také tip, kde můžete přenocovat.   

pokračovat na článek

Prožijte advent i svátky v klidu

Vánoce mají být svátky klidu. Pokud však máme malé děti, příprava na ně, ale i jejich samotný průběh často nemá s klidem vůbec nic společného. Přinášíme Vám několik tipů, které mohou přispět k větší předvánoční i vánoční pohodě.    

pokračovat na článek

Výživa kojenců. Co nedělat?

Výživa kojenců. Co nedávat či nedělat? Nepřislazujte – dítě si rychle na sladkou chuť zvykne a může potom nesladké pokrmy odmítat. Zvyk na sladké vede později k nadměrnému příjmu cukru, tedy i energie a stává se základem pro vznik obezity. 

pokračovat na článek

Moderní pokojíček zdobí látkové rolety

Dětské látkové rolety patří mezi velmi oblíbené dekorativní prvky interiéru. Do dětského pokojíčku se však instalují především pro své užitné vlastnosti.

pokračovat na článek

Domácí tvořivá dílnička

Máte doma šikovné dítě, které rádo něco vyrábí? Vytvořte mu doma zázemí, ať může své kreativní schopnosti rozvinout naplno. Domácí tvořivá dílnička nezabere mnoho místa a stane se přínosem pro celou rodinu.    

pokračovat na článek

Když chce dítě psa

Přeje si Vaši dítě, abyste si pořídili nového člena rodiny? Není to však ani bratříček, ani sestřička, ale pes?     

pokračovat na článek

První lásky a první zklamání

Začátek i konec prvních lásek bývá těžký. Pokud Vaše dospívající dítě trápí srdcové záležitosti, jistě mu budete chtít pomoci. Poradíme Vám, co dělat, a hlavně, co raději nedělat.   

pokračovat na článek

Díl 27. Skororoček rozumí dobře česky

Ještě pár týdnů a už nebudete mít doma žádné miminko, ale batole. Nepředbíhejme však a pojďme se podívat, co všechno už dokáže jedenáctiměsíční šikula.   

pokračovat na článek

Vaše dítě a dieta

Redukční diety v dětství a v dospívání mohou vést k dlouhodobým zdravotním problémům. Místo diety je mnohem vhodnější celková změna životního stylu.

pokračovat na článek

První rok batolete: Míšánkův rok

Milé maminky a tatínkové! Připravili jsme pro Vás naprosto unikátní reality show. Budete mít možnost po celý rok sledovat, jak roste batole mezi svými prvními a druhými narozeninami. Každé dva týdny zde najdete nový díl!            

pokračovat na článek

Dětské hřiště do každé zahrady

Každý rodič chce své děti potěšit pěknou hračkou. Radost v rozzářených dětských očích je k nezaplacení. Jsou ovšem hračky, které nejen rozdávají radost, ale přitom také mají hlubší smysl. Učí děti radosti z pohybu. Mezi takovéto hračky patří dětská hřiště Jungle Gym.  

pokračovat na článek

Jak vybrat paní na hlídání

Bydlí babičky a dědečkové Vašich dětí hodně daleko, anebo jsou zaneprázdnění ještě více než Vy sami? Pak budete možná občas potřebovat paní na hlídání. Vybírejte ji pečlivě.   

pokračovat na článek

Příprava dítěte na pobyt v nemocnici

Hospitalizace může být pro dítě velmi traumatizujícím zážitkem v jakémkoli věku, ať jsou mu tři roky nebo třináct let. Tomuto traumatu můžete předejít, když své dítě na pobyt v nemocnici v předstihu připravíte.

pokračovat na článek

Vši a jak se jich zbavit

Přineslo si Vaše dítko ze školy vši? Nemusíte ho hned ostříhat dohola. Existují i šetrnější řešení, jak se těchto parazitů zbavit.

pokračovat na článek