Všechny články

Přivítejte velikonoce v Jeseníkách

Wellness hotel Diana: K Velikonocům patří odpočinek, usměvavé děti a gurmánské zážitky.

pokračovat na článek

Čínský horoskop: Drak

 Zrozenci ve znamení Draka se narodili nebo narodí v letech 1928, 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012.

pokračovat na článek

Jak se mění psychika v těhotenství

Čekáte miminko a cítíte se velice zranitelná? Chce se Vám často plakat, anebo jste přehnaně opatrná? Nemáte náladu na návštěvy? Netrpíte ničím neobvyklým. Psychika v těhotenství se vlivem hormonů a obav mění.  

pokračovat na článek

Děti v zástěře připravují: Velikonoční zajíčci z vajíček

Vajíčka k Velikonocům neodmyslitelně patří. Míšánek a Barunka v zástěře Vám proto připraví malou velikonoční svačinku – jak jinak než z vajíček.  

pokračovat na článek

25. týden těhotenství

(7. lunární měsíc)

Kolem 24. týdne těhotenství Vám v rámci vyšetření v těhotenské poradně udělají test na těhotenskou cukrovku.

pokračovat na článek

Kojení na veřejnosti

Kojení na veřejnosti patří mezi ožehavé otázky. Někteří ho považují za naprosto přirozené a společensky neškodné, jiní se nad kojením na veřejnosti velice pohoršují.  

pokračovat na článek

Čínský horoskop: Zajíc

 Zrozenci ve znamení Zajíce se narodili v letech 1927, 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011.

pokračovat na článek

Třetí trimestr těhotenství

Třetí trimestr těhotenství je pro budoucí maminku velmi náročný. Kromě snížené pohyblivosti patří mezi nejčastější problémy bolesti zad, únava a otoky končetin. Na druhou stranu se nezadržitelně blížíte do cílové rovinky a brzy spatříte své vytoužené miminko.   

pokračovat na článek

26. týden těhotenství

(7. lunární měsíc)

Přestože do termínu nástupu na mateřskou dovolenou (6-8 týdnů před předpokládaným termínem porodu zaneseném do těhotenské průkazky) zbývá ještě dost času, můžete se již nyní cítit velmi unavená.

pokračovat na článek

Děti v zástěře připravují: Dětské tiramisu

Tiramisu patří mezi oblíbené dezerty italské kuchyně. Originální tiramisu má však vysoký obsah tuku, přidávají se do něho syrové žloutky, alkohol i kofein, a tudíž není pro děti vhodné. A proto Vám šéfkuchař Míšánek připraví dětské tiramisu podle svého oblíbeného receptu.     

pokračovat na článek

Těhotný tatínek

Maminky, víte, že celou řadu těhotenských příznaků může mít také Váš partner? Těhotný tatínek je dokonce termín, který zná také odborná literatura.   

pokračovat na článek

Sport a jak děti motivovat

Sport dětem prospívá po všech stránkách. Napomáhá zdravému fyzickému vývoji, příznivě ovlivňuje duševní procesy, pomáhá odbourávat stres a také je dobrou přípravou na budoucí život. Problém mnoha dnešních dětí však je, že sportovat nechtějí. Jak je ke sportu motivovat?    

pokračovat na článek

27. týden těhotenství

(7. lunární měsíc)

V minulém dílu jsme Vám doporučovali provádět cviky proti inkontinenci močového měchýře. V dnešním pokračování přinášíme konkrétní návod, jak posilovat svaly pánevního dna.

pokračovat na článek

Bylinky v těhotenství, ano, nebo ne?

Bojíte se bylinek v těhotenství? Možná se zbytečně ochuzujete o cenný zdroj důležitých látek. Poradíme Vám, které bylinky jsou pro těhulky vhodné, a které naopak ne.  

pokračovat na článek

Čínský horoskop: Tygr

 Zrozenci ve znamení Tygra se narodili v letech 1926, 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010.

pokračovat na článek

28. týden těhotenství

(7. lunární měsíc)

Převracíte celý dům nebo byt vzhůru nohama? Pustila jste se do úklidu spíže, vyhazujete nepotřebné věci a nakupujete nové? Malujete dětský pokojíček a dáváte dohromady výbavičku? Pořídila jste nové záclonky, ručníky a dokonce i ubrus?

pokračovat na článek

Kojenecká voda pro miminko

Jakou vodu dávat miminku? Je lepší převařená voda z vodovodního řadu, anebo kojenecká voda? Jaké složení by měla mít kojenecká voda pro miminko? 

pokračovat na článek

Vybíráme dětská kola a příslušenství

Má už Vaše dítě kolo? Že je ještě na kolo malé? Víme, kde najdete bohatou nabídku dětských kol renomovaných značek, ale také sedačky na kola, přilby a další doplňky i příslušenství.

pokračovat na článek

Druhý trimestr těhotenství

Druhý trimestr je považován za nejkrásnější část těhotenství. Hladina hormonů se stabilizuje, ranní nevolnosti a počáteční únava pomalu vymizí a nastávající maminka je plná energie.   

pokračovat na článek

Čínský horoskop: Buvol

Zrozenci ve znamení Buvola se narodili v letech 1925, 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009.

pokračovat na článek