Všechny články

Děti v zástěře připravují: Melounová bowle

Dnes Vám Míšánek připraví osvěžující ovocný salát neboli bowli. Letní melounová bowle přináší v parných dnech příjemné osvěžení.

pokračovat na článek

Výchova dětí v Číně se od naší velmi odlišuje

Výchova dětí v Číně se oproti západní výchově, která je spíše demokratická, zásadně odlišuje. Vychází z konfuciánství, které klade důraz na povinnost, šetrnost, disciplinovanost a oddanost autoritám.    

pokračovat na článek

Bezpečně s náramky InfoBand™

Infoband™ je patentovaný švédský výrobek, který pomáhá dětem a rodičům na celém světě. Na identifikační náramek se vepíše jméno dítěte, své jméno, telefonní číslo, nemoci dítěte, alergie....

pokračovat na článek

Děti v zástěře připravují: Rychlý třešňový koláč

Barunka na procházce s rodinou natrhala třešně, ze kterých Vám připraví rychlý třešňový koláč.  

pokračovat na článek

II. Dětská námořnická party

Aneb pomozte opět znevýhodněným dětem doplout do bezpečného přístavu.

pokračovat na článek

Využijte výhodné akce Nutrilon 6 + 1 zdarma

Čekáte nebo už máte miminko a nechce se Vám nakupovat dětskou výživu a kojenecké zboží v hypermarketu, drogerii, lékárně, či jiném kamenném obchodě? Šetřete svůj čas, energii i peníze a nakupujte vše pro miminko pěkně z pohodlí Vašeho domova. Nyní navíc můžete využít výhodné akce Nutrilon 6 + 1 zdarma.

pokračovat na článek

Dýchací obtíže v těhotenství dokážou potrápit

Těhotenství doprovází celá řada nejrůznějších neduhů. Nevolnosti, přibývání na váze, otoky, atd. Dýchací obtíže jsou jedním z nich. Kdy si máte poradit svépomocí a kdy naopak navštívit lékaře? Dočtete se níže. 

pokračovat na článek

Neničí si vaše dítě záda?

V průběhu posledních deseti let zaznamenali čeští lékaři u dětí nebývalý nárůst vadného držení těla a s ním spojených bolestí zad, hlavy a krční páteře. Tímto problémem trpí kolem 40 % dětí, další potíže se přidávají i v pozdějším věku. Příčinou je obvykle svalová nerovnováha způsobená nerovnoměrnou zátěží těla v dětském věku, obezita a nedostatek pohybu.

pokračovat na článek

Přijďte s dětmi oslavit konec školního roku na BONGOFESTIVAL!

Bombarďák, ústřední postava alba 3B – Bongo Bombarďák, zve na druhý ročník brněnského Bongo festivalu, který se odehraje přesně v den, kdy se dětem předává vysvědčení, a začínají prázdniny. Letos se festival pro děti a rodiče odehraje v pátek 29.6.2012.

pokračovat na článek

Dvouleté dítě: Jak zvládat agresivní chování

Chová se Vaše roztomilé batole občas znenadání agresivně? Agrese je přirozenou součástí jeho vývoje.  Poradíme Vám, jak agresivní chování Vašeho dítěte postupně eliminovat.

pokračovat na článek

Bakteriální infekce v těhotenství může být příčinou předčasného porodu

Bakteriální infekce v těhotenství je jednou z nejčastějších příčin předčasného porodu. Přitom se jí lze celkem snadno zbavit. Důležité je však zahájení její včasné léčby. 

pokračovat na článek

Červen - měsíc pohádkových slev v Egmontu

Léto a s ním nerozlučně spojené prázdniny se nezadržitelně blíží a děti čekají dlouhé týdny skotačení u vody, v lese a jinde v přírodě. Mysleme ale také na chvíle, které budou naše ratolesti trávit ve svých domovech – třeba v případě nepřízně počasí. Umět pracovat s počítačem se hodí a trocha televize neublíží, ale přeci jen nic nerozvine fantazii dítěte lépe, než kvalitní kniha.

pokračovat na článek

Cyklistika pro děti a s dětmi

Cyklistika je jedna z mála sportovních aktivit, kterou můžete provozovat s dětmi v každém věku. A to doslova a prakticky od narození. Pravda, miminko se vašich cyklovyjížděk bude účastnit pouze pasivně coby pasažér vozíku za kolo, ale společně si výlet užijete. I později, když dítě už samo jezdí, patří vyjížďky na kole k nejkrásnějším rodinným zážitkům. Proto doporučujeme cyklistiku určitě neopomíjet při plánování vašich společných rodinných aktivit.

pokračovat na článek

Roční miminko přestává být miminko

Roční miminko přestává být miminko a stává se z něho batole. Batolecí věk trvá od 1 roku věku do tří let. Dítě se v něm učí chodit, dochází k velkému rozvoji sociálních, pohybových a motorických dovedností.

pokračovat na článek

Pětileté dítě je už samostatný člověk

Pětileté dítě už je samostatný člověk, který se umí sám obléknout, najíst a na dlouhou dobu zabavit. Vždyť už se také blíží čas jeho povinné školní docházky. 

pokračovat na článek

Děti v zástěře připravují: Lehký pařížský dortík

Den dětí je tady, a proto si tentokrát připravíme lehký pařížský dortík. Pečení a zdobení se dnes ujme Barunka.

pokračovat na článek

Jedenáctiměsíční miminko se už umí samo zabavit

Jedenáctiměsíční miminko si už dokáže samo čtvrthodinku hrát. Většina dětí však dává přednost skutečným věcem před hračkami, a proto proveďte základní zabezpečení místností a odstraňte vše nebezpečné z dosahu dítěte. 

pokračovat na článek

QOBOQOB – Zjistěte více o novém hitu pro malé i velké a vyhrajte!

Již Vám dochází nápady, jakým dárkem by jste udělali co největší radost své ratolesti k narozeninám, svátku nebo jiné slavnostní příležitosti?

pokračovat na článek